Horolezecký klub Mladá Boleslav
Uživatel nepřihlášen přihlásit kompletní zobrazení

OTVÍRÁNÍ DRÁBEK 2015

Editovat článek

Miláno, 7.5.2015

Lezení, brigáda, otvírání skal. To všechno jsme stihli letošní druhou dubnovou sobotu.

Čím si myslíte, že byla sobota 11.dubna významná ? Že by oslavou 54.výročí Gagarinova letu do vesmíru ? Nebo 70.výročím osvobození koncentračního tábora Buchenwald ? Jistě významné události, avšak tento den se na Drábkách sešla absolutně největší účast členů HK MB na brigádě ! Kolik myslíte ? 17, slovy sedmnáct ! a dalších několik radilů a svačinonosičů.

Den to byl opravdu povedený. Suché dubnové počasí nám dovolilo od rána okusit první lezecké kroky na Drábkách. Po14:00 jsme se plánovaně začali shromažďovat pod Balustrádou a protože nás bylo opravdu dost, práce nám šla od ruky. Za chvíli bylo okolí skal od Balustrády po Masív uklizeno od klád a větví a navíc zpevněna pěšina pod nimi.

Díky Waldovi jsme se občerstvili zlatavým mokem a přesunuli pod Hlásku, kde jsme zpevnili cestu k Heroldovi. Ti nejvytrvalejší nakonec ještě vybudovali přístup pod Čínskou věžičku.

Po brigádě zbylo ještě dost času na lezení, někteří ale rovnou zamířili do hostince na Olšině, kde jsme se ve večerních hodinách spojili s mnichovohradišťáky k oslavě Otvírání skal.

Prvním náporem jsme po zimě vyzkoušeli obsluhu a poté se přesunuli na promítání Svárových krátkých filmů. Pěkné. Pak už to byla nikým nezřízená zábava do rána...

Takže díky všem zúčastněným a ať ta lezecká sezona k něčemu vypadá !

Nakonec krátký komiks bez pointy k dokreslení celkové atmosféry:

foto: paparazzi Klos T.

1/10
2/10
3/10
4/10
5/10
6/10
7/10
8/10
9/10
10/10
Diskuse Počet příspěvků: 1 Zobrazit diskusi Přidat komentář