Horolezecký klub Mladá Boleslav
Výpis článků Vyhledávání Přidat nový článek  

hosting poskytl
BeeInside
doménu poskytl
horolezci.cz
pro HKMB
vytvořil
Tomáš Cerha

Malta 09

Zobrazení pro tisk Editovat článek

Blanka Herčíková, 2.3.2009

Ale že ten boj stál zato vás přesvědčí už první metry, kdy zaseknete zbraně do ledu. O opaku a zoufalosti tohoto podniku vás vzápětí ujistí až ty další metry…

Většina našich vrstevníků něco buduje... vytváří hmotné statky... kdekoliv. A když už to nejsou základy domku v rozrůstajícím se satelitním městečku pak aspoň nová podlaha – plovoucí, jak jinak. My nebudujeme nic. Máme holou zadnici a naši největší útratu představují plné nádrže benzínu. Ovšem jedno máme přesto společné všichni... Na dovolenou vyrážíme na Maltu. Maltu a zlaté písky kde v montérkách za melodie míchačky tráví volný čas naši kámoši vám popisovat nebudu, ale mrkněte na pár obrázků z té naší dovolené.

Malta

Rakouské údolí Maltatal asi nemá cenu podrobněji představovat. V létě údajně nabízí skalkařům nejednu krásnou linii, v tomto směru však bohužel sloužit nemůžu. My vyrážíme do tohoto ráje v období, kdy je třeba nandat na kola řetězy a se zatajeným dechem ukrajovat každý centimetr silnice.

Nezbývá než ukrajovat každý centimetr silnice...

Ale že ten boj stál zato vás přesvědčí už první metry kdy zaseknete zbraně do ledu... O opaku a zoufalosti tohoto podniku vás vzápětí ujistí až ty další metry... a taky první štand, kdy s kolenama přitisknutýma k ledu uhýbáte nadílce co odsekává ten nahoře zatímco vám u nosu roste rampouch... a ten další a další štand, a ty další metry. A taky ty promočený rukavice, co si budete muset nandat zítra a pozítří a ještě vás budou studit ve spacáku pokud z nich nechcete mít kus výstavního ledu. A ty prsty co přemrzají... (f. hardwork...) A pak taky to stepování u auta nad vařičem co jede naplno, což vás stejně nezahřeje, ale alespoň to ohřeje ten svařák co máte s sebou. Pak nezbývá než přečkat nekonečně dlouhou noc a další a další noci a snít o tom, že teplota zítra bude dostatečně pod bodem mrazu, a že sluníčko svítit nebude, protože v takovém případě pak hrozí zřícení celé té ledové krásy, a to je pak lepší vzít nohy na ramena.

Nějak jsem se rozepsala pod tíhou čerstvých zážitků... tak jen ještě pár aktuálních informací pro případné zájemce. Letošní ledová sezóna v Alpách zdá se býti vydařená, ledu dostatek i v místech, kde to obvyklé není. Čeho je také dostatek to jsou lezci, množí se řadou geometrickou, a jestli nechcete mít 4 dvojky nad hlavou vyplatí se včasné vstávání, a to i ve všední den.

A ještě jeden důležitý odkaz: http://www.maltatal-alpin.at

A seznam vylezených cest:

Superfeucht III, 3-4 (120 m)

Kathedrale III, 5-6 (370 m ?)

Kerschhacklfall III, 4-5 (120 m)

Aluhol IV, 4 (200 m)

+ jednodýlkové blbnutí v soutěsce Maltaschlucht

A ty slíbené obrázky.

Superfeucht - ranní ptáče spršku ledu zase tolik neodskáče... Mlčoun v závěrečné délce Superfeuchtu S Katedrálou za zády Mlčoun obtížnosti v klíčové délce zaznamenat nestihl... Slaňování s požitkem Kerschhacklfall Květákům můžeš důvěřovat... Není co dodat...
Diskuse Počet příspěvků: 2 Zobrazit diskusi Přidat komentář
Nejaktuálnější zprávy
4.7.2018 10:17 (Pavol Sajgalik)
Spolulezeni
2.5.2017 22:00 (Miláno)
Máj v Sasku
Nejnovější články
Nejčtenější články
Srub na Aljašce
13964 přečtení
Aljaška 2001
3411 přečtení
Do knihovny přibylo
Sumarizace
Zpravodaj: celkem 123 zpráv
nejaktivnější: Miláno (52)
Články: celkem 91 článků
nejaktivnější: Miláno (14)
Knihovna: celkem 119 titulů
nejaktivnější: Pája (kat) (43)