Horolezecký klub Mladá Boleslav
Výpis článků Vyhledávání Přidat nový článek  

hosting poskytl
BeeInside
doménu poskytl
horolezci.cz
pro HKMB
vytvořil
Tomáš Cerha

Horolezecký rok 2009 a HK Mladá Boleslav

Zobrazení pro tisk Editovat článek

Miláno, 10.2.2010

Tak jak se lezlo našim členům v tom loňském roce ? Kde všude byli a co tam vylezli ?

Před stručným zhodnocením horolezeckého roku 2009 v našem horoklubu mi dovolte malý úvod. Ne nebojte se, nebudu hořekovat nad slabou horo-lezeckou aktivitou naší členské základny. V tak velkém společenství, jakým náš HK je (v roce 2009 77 členů), bude vždycky více těch, kteří lezou na pohodu, nebo vyjedou do skal či hor jen zcela vyjímečně. Je to přece jejich volba. Možná jsou na místě jakéhosi diváka a sledují právě tu menšinu herců, pro které se lezení stalo vášní, bez které nemůžou být. A právě tihle herci svoje lezení někam posouvají, podléhají své touze po nových zážitcích. Cestují do odlehlých hor a čekají v nepřízni počasí na svoji šanci. Zkouší těžké cesty a věří, že zrovna v tomhle pokusu ten chyt udrží. Vydávají se do panenských směrů a hledají chyty, kterých se ještě nikdo na Zemi nedržel. Jejich touha je často dovede k neúspěchu a zklamání z nevylezené cesty či vrcholu, ale ta občasná radost jim to bohatě vynahradí. A to je zase jejich volba.

Nějak jsem se nechal unést... Z tohoto úhlu pohledu musím říct, že loňské horolezení členů našeho horoklubu nebylo vůbec špatné. Lezlo se hodně jak na věžích našich písků, tak na vzdálených bílých štítech Himálají. Bojovalo se s navrtávákem 5 metrů nad zemí při prvovýstupu na Drábkách a taky se zápasilo se zamrzlým zipem v 8300 metrech nad mořem.

Vycházím z toho, co jste mi o lezení poslali. A jelikož Vás bylo jen 11, počtu aktivnělezoucích to neodpovídá. Dle mých odhadů nás k lezení přistupuje aktivně asi 28. Škoda, že se nechcete podělit s ostatními, co jste kde zažili.

Výstupy v nejvyšších pohořích

Ačkoliv bez vrcholu, výškou 8300 m.n.m. na Mount Everestu Petr Miska Mašek stanovil nejen svůj, ale i klubový výškový rekord. Škoda, chybělo "jen" kousek.

V Pakistánském Karakoramu vylezli Martin Mlčoun Horák a Blanka Herčíková na Lukpilla Brakk 5600m cestu W-face 5.11, 27 délek, 2 bivaky.

Skalní výstupy v horách a velkých stěnách

Dolomitské dobrodružství na Marmoladě - Don Quixotte VI dvojice Láďa Hýpa Neuhauser a Pája Jenka. Viz článek níže.

Technická lahůdka v severoamerických Yosemitech na El Capitan - Zodiac 5.9 A4 prostoupená dvojkou Miroslav Mísa Mašek a Sajfi

Prvovýstup v blízkovýchodním Ománu na Jabal Misht cestou Beafeater 8+,9-, 25 délek, Martin Mlčoun Horák s Vaškem Šatavou a Mírou Vrkoslavem.

Skalky

Písek - Po několika pokusech během spousty let konečně vylezený Ztracený sen RP Xc v Teplických skalách, Miloslav Miláno Zedník (PP).

Vápno - Ve francouzkém Castillonu na 2.pokus cesta Trace Direct 8a, Miloslav Miláno Zedník (PP).

Prvovýstupy

Nejhezčí prváč roku 2009 - Život je takovej RP IXc na Morouse na Drábských světničkách, Jaroslav Šakal Štumpf s Mírou Samešem

Dokončení mnohaletého projektu na Doubravské věži na Drábských sv. 20 svobodných letů Xa, Miloslav Miláno Zedník (AF)

Tak dost čtení a vzhůru na hrazdu, na bouldrovku, nebo na stěnu.

Váš předseda.

Diskuse Počet příspěvků: 0 Přidat komentář
Nejaktuálnější zprávy
Nejnovější články
Nejčtenější články
Srub na Aljašce
14145 přečtení
Aljaška 2001
3491 přečtení
Do knihovny přibylo
Sumarizace
Zpravodaj: celkem 127 zpráv
nejaktivnější: Miláno (52)
Články: celkem 91 článků
nejaktivnější: Miláno (14)
Knihovna: celkem 119 titulů
nejaktivnější: Pája (kat) (43)