Horolezecký klub Mladá Boleslav
Výpis článků Vyhledávání Přidat nový článek  

hosting poskytl
BeeInside
doménu poskytl
horolezci.cz
pro HKMB
vytvořil
Tomáš Cerha

APRÍL V SASKU

Zobrazení pro tisk Editovat článek

Miláno, 8.11.2012

APRÍL V SASKU. Nebo Máj v Sasku, už tradiční akce našeho klubu.

A taky bohužel jediná lezecká...byla parádní. Vládlo nádherné počasí, sice trochu horké, ale naštěstí bylo sucho a i větřík si zadul. A prostorný bivak s Yosemitskou klenbou přecházející v noční hvězdnou oblohu a ranním sluníčkem k tomu. Co víc si přát ? Snad jen pramen vody nedaleko. Takhle si každý musel zahrát na nosiče vody a v potu nejen tváře všechno vynést pěkně na svých ramenou do bivaku. Tam pak každá plechovka piva vychlazená pod kamenem má úplně jinou cenu, než dole u pípy.

1/14 2/14

Horní terasa mezi Blozstockem a Friensteinem v jejíž půlce byl náš bivak, neoplývá sice množstvím věží, ale zato úžasnou scenérií stolové hory. Na jejím okraji stojí vlevo a vpravo skalní věže, pod nimi terasa přechází hlubokým zlomem do zvlněného zalesněného údolí klikatící se Křinice s vystupujícími skalními ostrovy a táhnoucím se až do Čech.

3/14 10/14

Apríl nebo Máj, je to fuk, sejde se nás vždycky míň. Někomu se nehodí termín, jiný nemůže, další nechce. Doufám, že příště nebudeme jen ve dvou... V páteční večer do bivaku vyrazili jen Miláno se Šťávou. Už za tmy jsme se trochu práskli, ale opravdu jen trochu a bivak celí zpocení v pohodě našli. V sobotu dopoledne jsme potkali Mlčouna s kulatou Blankou, k večeru přifuněli z Blozstocku a Ambossu Klosáč, Walda a Perlas s expedičními bágly. Jen Sajfi s Mísou si cestu autem zpestřili asi 40km zajížďkou a poté nočním výstupem. Naštěstí bivak trefili. Byli jsme kompletní, 8 lezců + 1,5 nelezce.

Walda, Perlas a Klosáč dopoledne odškrtli dvě významné věže Affensteinů: Bloszstock cestou Gipfelsturmerweg za VI a Amboss cestou Schmied und Geselle za VIIb

4/14 5/14

Povinná cesta pro všechny lezecké účastníky byla Chapagneriss VIIc na Wolsfalle. Mírně položená 35m žábovice s jedním kruhem. Jediný Mlčoun ji vynechal, prý aby to nebylo Blance líto. Wolfsfalle je z jihu protkaná samými hvězdičkovými cestami. Zdolali jsme ji 5ti cestami. Zvlášť 5ti kruhová plotna Landkarte VIIIc je perla. Bylo ale potřeba lézt rychle, neboť sluníčko zvláš´t v sobotu nám lezečky nemilosrdně rozpalovalo. Se Šťávou nás slunce vypálilo tak, že jsme museli z téhle nádherné stěny utéct někam do stínu.

11/14 8/14

Vedle stojící Wolfspitze je ze severu prořízlá širší spárou Felsensportweg VIIc a od kruhu na hraně se dolézá velmi vtipným traverzem holou stěnou na druhou hranu.

6/14 12/14

Na Wolfsnadel jsme si vylezli položenou hranu AW VI jen proto, že jsem zapytlil takovou hvězdičkovou (!) osmu. Není každá hvězda, co se v průvodci před názvem cesty třpití...

13/14 7/14

Zato na vedlejší monumentální Wolfturm vedou samé výstupy s velkým "V". Nakonec 30metrový Alter Weg VIIc s původním stavěním u kruhu v 15ti metrech nebyl tak nebezpečný jak vypadal a jak nás vyplašil jeden Sasík, který cestu před námi lezl asi hodinu se schwebe a pak ještě dost nepovzbudivě komentoval. Prostě cesta ke které potřebujete odvahu pouze pro to rozhodnutí ji vylézt. Moc pěkný výstup, i když s vykřičníkem. Horší to bylo se Šťávovým ramenem, které vyloudilo ošklivý zvuk při přelézání stavění. V neděli si už nezalezl...

14/14 9/14

V neděli i přes trvající horké počasí jsem se s Mlčounem osmělil k cestě Werwolf RP IXb. Parádní výstup, ovšem při dobírání mi poryv větru sestřelil lezečky někam pryč. Naštěstí je Mísa se Sajfim našli v borůvčí, trochu kroutili hlavou... Společně jsme ještě dobyli moc pěkný Satankopf a půlka výpravy, která zůstala do pondělí, pak Friensteinwachter. Myslím, že každý odjížděl s pocitem, že by se sem hned rád vrátil.

Diskuse Počet příspěvků: 0 Přidat komentář
Nejaktuálnější zprávy
Nejnovější články
Nejčtenější články
Srub na Aljašce
14145 přečtení
Aljaška 2001
3491 přečtení
Do knihovny přibylo
Sumarizace
Zpravodaj: celkem 127 zpráv
nejaktivnější: Miláno (52)
Články: celkem 91 článků
nejaktivnější: Miláno (14)
Knihovna: celkem 119 titulů
nejaktivnější: Pája (kat) (43)