Horolezecký klub Mladá Boleslav
Uživatel nepřihlášen přihlásit kompletní zobrazení

Máj v Sasku 2015

Editovat článek

Miláno, 2.6.2015

Letošní krátké ohlédnutí za Májem v Sasku bych chtěl věnovat těm členům z našeho horoklubu, kteří se na to ještě nevy… nevykašlali a prostě jeli…

Tím to myslím akce jako poslední slanění, brigáda a pak i Máj v Sasku. Pouhé tři akce za rok…

Přestože jsem byl letos pevně rozhodnut termín Máje neměnit, pevnost ochabla puštěním internetu a kliknutím na počasí… už zase! Opět jsem začal řešit ty zatracený radarový odrazy. Z výhledu počasí na ten náš víkend mi šla hlava kolem a navíc ještě ty telefony a maily … Naštěstí mé přesouvačské tendence utnul Svára – nic neodkládej, termíny nepřesouvej, kdo chce, přijede. Dík Sváro. A dobře jsme udělali. Protože počasí bylo opět jako objednané. V pátek před odjezdem déšť a pak už jen slunečná paráda, sucho, teplota lezecky ideální a vítr vysušující prsty lezcovy lačnící dotyku drsného pískovce.

9/19

Tak takovýchto panoramat jsme si užívali…

Schmilka byla poslední oblastí v centrální části saských písků, kam jsme s Májem zatím nezavítali. Má výhodu snadného přístupu a krátkého výšlapu do bivaku. Jeden nedostatek však přece skrývá: Poměrně málo lehčích a pěkných výstupů kolem 6. a 7. stupně. Klasických čtyřek či pětek je tu dost, ovšem jen pro spárové a komínové masochisty. Stačí se však posunout k nějakému tomu písmenku a listování žlutým průvodcem stane se hned veselejším.

4/19

Bez komentáře…

1/19

Klosáč u 1. kruhu Finneweg na Gr.Gratturm

K šesti účastnickým místům z našeho klubu ( předseda, Svára, Klosáč, Walda, Hašan, Řéřa )se přidal Tutkin jako bývalý člen, Sajfi s Jiříkem z družebního HO Mn. Hradiště, Háňa z JBC a Martin z LBC.

2/19

Dorazila i naše nadějná mládež…

Základní tábor jsme rozbili v bivaku pod věží Lehnriff a v pátečním odpoledni lezli v okolí. Nejoblíbenější cestou se stal Finneweg VIIa na Gr.Gratturm, který lezli všichni mimo předsedy. Ten si tyhle kochačky nechává na důchod… Raději si vylezl vedlejší Gratüberschreitung VIIIb.

3/19

Hašan pod 2. kruhem Finneweg

5/19

Důkaz, že jsme se činili

Bivak byl parádní, jeho součástí byla i chladírna na lahváče, takže večerní regenerace proběhla v pořádku a dehydratace nás neohrozila...

6/19

Sobotní ráno Sajfi zavelel směr Teufelsturm. Až cestou mi došlo, že ač krásná věž, lehkých výstupů však prostá. Naštěstí jsme trefili na Breite-Kluft-Turm, kde byli 2 lehké cesty. Předseda se z nich zase vyzul, nechtěl si sedřít svou jemnou pokožku. Místo hlouzdavých alterwegů vytáhl Sváru na dlouhou stěnovku Meridian VIIIc na Rauschenspitze.

7/19

Standa se plazí vzhůru v cestě Alterweg III

Mládež se taky dočkala pěkného výstupu.Širokodaleko jediná hvězdičková šestka Südwand na Schützelkopf však čelila náporu saského kombajnu. Nezbylo než si vystát frontu, nebo zahánět dlouhou chvíli prováděním prvovýstupů okolními komíny… to když někdo neumí luštit průvodce. Viď Hašane

8/19

Mládež u kruhu cesty Südwand, v pozadí majestátní Rauschenstein

Večer v bivaku došlo k tomu, čeho jsem se obával, Sajfi to nevydržel. Klucííí, uděláme oheň, jenom takovej malej, něco si opečeme, vždyť je tady ohniště… Ohýnek v bivaku byl příjemný, jak jinak, když zakázané ovoce chutná nejlíp… Nevím ale, jak by případnému německému strážci národního parku Sajfi vysvětloval, že to byl jen takovej malej ohníček.

10/19
11/19
12/19

V neděli jsme šli k Lolaturmu a Lehnwandu, takže jen kousek za roh. Předseda zapytlil osmičkový Kleiner Klaus, nerozlezenost a strach je blbá kombinace. Svára se osmělil a s Tutkinem vylezli Südriss VIIa, škvíru rozpolcující Lehnwand vedví. Myslím, že si Svára užil… Stoprocentně výkon dne.

15/19

Tak tuhle škvíru jsem fakt vylez! Nebylo to nic lehkýho, i předseda raději utek někam na devítky

13/19

Sedmičkový taneček v podání Klosáče na Urvieh

Walda s Klosáčem po úpěnlivých prosbách nechali předsedu ještě psychicky nalomeného ze zapytlené cesty cvaknout na konec lana a tak si s nimi vylezl kochací Alterweg III na II.Lehnsteigturm. Kluci hradišťský mezitím hekali vedle v Schwarzer Streifen VIIIb.

14/19

Když Alterweg, tak postaru…

17/19

Jiřik ve výlezu cesty Schwarzer Streifen , za ním SZ stěna Lolaturmu

18/19

Sajfi drtí lištu a řve u toho…

16/19

Něco už pamatujem, viď Waldo…?

Předseda byl takovej nevyběhanej, tak si spravil chuť v cestě Himmelsrichtung IXa v SZ stěně Lolaturmu.

19/19

Předseda se rozbíhá…

A to je stručně tak asi vše. Docela jsme si zalezli, nic se nikomu nestalo, pokutu jsme neplatili a tak nezbývá než se těšit na Máj v Sasku 2016 a snad i nové tváře…

Foto: tak nějak fšichni

Diskuse Počet příspěvků: 3 Zobrazit diskusi Přidat komentář