Horolezecký klub Mladá Boleslav
Uživatel nepřihlášen přihlásit kompletní zobrazení

Vespa expedition 2014

Editovat článek

Martin Měchura, 15.10.2013

Na cestách po Asii jsem si zamiloval motorku Vespa 150. Přemýšlel jsem, jak si ji pořídit a napadla mě vtipná myšlenka, že bych na ní mohl prostě přijet po zemi. Bylo mi jasné, že po té cestě bude motorka sotva použitelná, ale jako nápad na cestu se mi to hned zalíbilo.

1/2

Cesta by měla odstartovat v lednu nebo únoru 2014. Letecky se dopravíme do Saigonu, z druhé ruky zakoupíme Vespy a nějaké náhradní díly a vyjedeme. Cesta je odhadnutá zhruba na 15000 km. Vede z Vietnamu přes Laos, Thajsko, Barmu, Indii, Pákistán, Írán, Turecko, Bulharsko, Srbsko, Maďarsko a Slovensko až k nám do Horních Řepčic. Mělo by to zabrat zhruba 5 měsíců.

Trasa

Bereme si za své staré motto, že cesta je cíl. A tak kromě toho, že nám ta myšlenka přijde zábavná, tak jde v podstatě čistě jen o cestování. V dnešní době kdy je cestování jednoduché je tohle tak trochu návrat k opravdovému cestování ve stylu starých karavan. Podobných projektů je plno a tak dokazovat, že to jde, postrádá smysl. Jde spíš o to dokázat sobě, že na to máme. A samozřejmě, že na to mají i ty krásné stroje.

Snažíme se tenhle projekt zpopularizovat, protože díky tomu bude oslovení možných sponzorů jednodušší. Takže jestli nám chcete pomoci tak nám na Facebooku dejte „Like“, sdílejte informace na svých profilech a vyprávějte o tom každému koho by to mohlo zajímat. A samozřejmě kdyby jste věděli o sponzorovi, tak víte co máte dělat :o)

Aktuální informace naleznete na http://vespaexpedition.cz nebo na Facebooku https://www.facebook.com/VespaExpedition2014.

Diskuse Počet příspěvků: 2 Zobrazit diskusi Přidat komentář