Horolezecký klub Mladá Boleslav
Uživatel nepřihlášen přihlásit kompletní zobrazení

Ze života malého horolezce

Editovat článek

Blanka Herčíková, 11.11.2012

Sfouknu svíčky na dortu… Jedna, dva, tři, čtyři. Čtyři měsíce života. Ještě připiju na zdraví hltem mlíka a hurá do skal…

Poprvé jsem se do skal podíval, když mi bylo pět týdnů. Drábky, takže klasika, písek, letní pohoda. Naštěstí se k nám do party přidal strejda Ondra a teta Jana. Hlídala nejen mě, ale i další dva malé kámoše. Táta je trochu unuděný, lezeme na Masív a na Hrad, žádné extrémy. Mámu bolí celé tělo, ale to se spraví.

1/16 2/16 3/16

Sušky, snaží se mě přiložit. Myslím, že jsem na skály jak dělanej.

7/16

Na víkendy do Adru. Na skalní město se fakt těším, ale rodiče dávají přednost lezení na Křížáku a nejsou jediní. Hotová školka tady dokola. Aspoň kdyby mě nechali pořádně prospat. Koupání v jezírku, ale nemá chybu.

4/16 5/16

Září a léto rozhodně nekončí, to by v to byl čert, abychom nezajeli do Skaláku. Strejda Zámek jede s námi, takže všechno klape jak na drátku. Na koupáku se stavíme na jedno a hurá domů.

Příhrazy jsem si taky užil. Ještě dnes mám před očima obrázek táty jak se klepe v osmi metrech pod prvním kruhem v cestě od Meierů za VIIb (!). Sem se o něj bál, no, a dával jsem to hlasitě najevo, nebo to byl hlad? Zato Kobyla, ta mi uhranula, tam jsem vytuh na celé odpoledne.

8/16 9/16

Říjen, ranní teploty už olizují nulu. Já olizuju všechno a dudlík nechci. Můj pas ještě voní tiskárnou, musíme ho využít. Vyrážíme do Jury a spíme v autě. Spacáček mám z mamčiny péřovky a nos trochu červenej. Táta přeleze 10- a pak, že kvůli mně nemá formu.

10/16 15/16

Panťák. Máma konečně natrénovala na Panťák. To je dobře. Tahle oblast je totiž opravdu baby-friendly. A táta mluví jen o nějakém ditěti. Dítě představ. Tak to jsem snad já? Nakonec ho přelézá.

Prachov. Táta s kladivem u pasu bojuje s každým metrem a je z toho nová cesta. „Devítka pro Vítka“ za VIIIb. Hned vedle Mirečkova kotle. Tak snad si to za pár let s Mírou vylezem.

Labák, tohle je zase mámy oblíbená oblast. Potkáváme strejdu Učitelskýho a tetu Péťu, prý moc nelezou, ale i tak jim to jde dobře. Usídlujeme se pod Trůnem a tátovi o vlásek uniká OS v Tajné chodbě. Máma bojuje za ním, bouldr ve stropě musí háknout. Ale i tak parádní exponované lezení s výhledem na celé údolí. No a cestou ze skal stihneme ještě zahoubařit.

14/16 13/16 16/16

Podzim v Jizerkách má něco do sebe. Už na dálku svítí oranžové koruny štíhlých buků, romantika jak vyšitá. K tomu inverze, ať pražáci závidí.

11/16 12/16

Sezóna končí, spíš rychle než pomalu a já pokud na horách nezapadnu se těším na jaro, až se potkáme, třeba ve skalách.

6/16
Diskuse Počet příspěvků: 5 Zobrazit diskusi Přidat komentář