Horolezecký klub Mladá Boleslav
Výpis článků Vyhledávání Přidat nový článek  

hosting poskytl
BeeInside
doménu poskytl
horolezci.cz
pro HKMB
vytvořil
Tomáš Cerha

Závody v Lomnici 2001

Zobrazení pro tisk Editovat článek

Bigfoot, 30.3.2001

Tenhle článek napsal Honza Sýkora původně do Mladoboleslavského deníku, tak je maličko formálnější. Obsahuje ale zajímavé informace a hezky vystihuje průběh a atmosféru klubových závodů na umělé stěně v Lomnici nad Popelkou konaných 24. března 2001.

V sobotu 24.března se na umělé horolezecké stěně haly TJ Sokol v Lomnici nad Popelkou konal tradiční přebor mladoboleslavska v lezení na obtížnost. Akci zorganizoval Horolezecký klub Mladá Boleslav.

To, co se zpočátku jevilo jako kamarádské setkání pár horolezeckých nadšenců, se v průběhu dne rozvinulo ve sveřepý a nekompromisní boj o každý chyt. Přesto však na stěně i pod ní vládla pohodová atmosféra. Zalézt si po registraci mohl opravdu každý, nejen členové klubu. Proto na akci nemohla chybět ani malá horolezčata, která za podpory stejně laděných rodičů na stěně úspěšně zdolávala tzv. dětskou cestu. V průběhu celé akce se mezi diváky, z nichž drtivou většinu tvořili sami soutěžící, pohybovalo dokonce batole, které si nic nedělalo z okolního ruchu a bezstarostně dumlalo dudlík své láhve. Mezitím mu nad hlavou jeho starší kolegové zdolávali tři cesty, které sestavil přítomný bývalý mistr světa v rychlostním lezení, člen mladoboleslavského klubu Kairat Rachmetov.

Jednotlivé cesty byly odstupňovány podle obtížnosti. Jak se dalo očekávat, oříškem, i když už na první pohled zajímavým, se stal převis. Zdolání všech tří cest pak bylo předpokladem ke kvalifikaci do semifinále.

Finále, do kterého se nakonec probojovalo všech 7 žen a 12 z 39 registrovaných mužů, se stalo opravdovou lahůdkou pro fajnšmekry. V těchto okamžicích už napětí v sále kulminovalo, aby pak vždy vybuchlo v bouřlivý a zasloužený potlesk. Těmi nejlepšími se podle očekávání stali předseda mladoboleslavského klubu Miloslav Zedník a jeho kolega Pavel Jenka, kteří v kategorii mužů oba shodně obsadili 1.místo, těsně následováni Vladimírem "Brazilcem" Cejpem. Kategorie veteráni se jako jediný zúčastnil Jiří Mazucha, jehož syn Jiří Mazucha ml., přezdívaný "Žuk" potvrdil, že jablko nepadá daleko od stromu, a zvítězil v kategorii dětí. Za ním se pak na dalších pořadích umístili Jan Švábek, Hynek Nikola a Andulka Švábková. V kategorii žen zabodovaly Jarča Melounová, Klára Vyhnánková a Zdeňka Koťátková.

Lze jen doufat, že další ročníky budou stejně vydařené, jako byl ten letošní.

Diskuse Počet příspěvků: 0 Přidat komentář
Nejaktuálnější zprávy
Nejnovější články
Nejčtenější články
Srub na Aljašce
14145 přečtení
Aljaška 2001
3491 přečtení
Do knihovny přibylo
Sumarizace
Zpravodaj: celkem 127 zpráv
nejaktivnější: Miláno (52)
Články: celkem 91 článků
nejaktivnější: Miláno (14)
Knihovna: celkem 119 titulů
nejaktivnější: Pája (kat) (43)