Horolezecký klub Mladá Boleslav
Výpis článků Vyhledávání Přidat nový článek  

hosting poskytl
BeeInside
doménu poskytl
horolezci.cz
pro HKMB
vytvořil
Tomáš Cerha

Zlatý cepín nebo zlatá lyže ?

Zobrazení pro tisk Editovat článek

Miláno, 4.3.2008

Zlatý cepín - 54.ročník závodu štafet horolezeckých oddílů v běhu na lyžích klasickou technikou.

Když jsme před dvěma roky s Miskou a Tepem po předlouhých letech navázali na účast našeho oddílu v běžkařském závodě Zlatý cepín, určitě letos Tep netušil, jak bude litovat. Já jsem se totiž této obnovené tradice chytil a bral jsem Tepovu účast za samozřejmou. Ne však on, navíc když kolumbijským dobrodružstvím holdujícího Misku rád nahradil oproti nám bruslařům opravdový běžec na lyžích Karel Švábek. Nakonec Tep souhlasil, protože to slíbil. Jeho podmínkou ale bylo, že na to rozhodně nebude trénovat a že nám nebude vadit, když to zkazí. Zbytečné obavy, proti těm lyžařům převlečeným za horolezce jsme stejně neměli šanci.

Jelikož letošní pěkná běžkařská zima skončila přibližně kolem Nového roku, skončilo moje předsevzetí najet něco klasikou zalepenými prsty od klistru a bolavými lokty. Nenávidím klistr.

1/9

V den D bylo v Béďově lehce nad nulou a sníh byl hodně špatný. S Tepem jsme prošli závodní kolečko, na kterém se Zlatý cepín vždycky jede. Tep začal být nějaký nemocný. Shodli jsme se, že kdyby jsme to viděli, tak bysme do toho nešli. Ještě 2 hodiny před startem byla trať v zoufalém stavu. Organizátoři z Ho Loko Liberec nás však ubezpečili, že se rozhodně pojede. Když začali skůtrem a rolbou navážet sníh na vytátá místa, šli jsme se přece jenom přihlásit. Byli jsme první ! Jsme jedničky ! Pojedeme s číslem 1. Alespoň něco. Trať byla zkrácena na polovinu, přes stadion se vůbec nejelo, zato každý ze štafety to jel 3x.

Na parkovišti nám Karel zapatlal tím červeným medem lyže, tzn. že jsme měli výborně namazáno. Po zkušebním projetí traťi se Tepovi výrazně přitížilo. Tep si musel dát alespoň jednu Plzeň. Ale z Lesní chaty nás vyhodili. Naštěstí byl poblíž stánek a v něm grog.

Karel dorazil se synem Honzou, který startoval s veterány, protože junioři jaksi nebyli. Kolečko jeli 2x a Honza si s dědkama pěkně pohrál.

Naše taktika do hlavního závodu byla jasná. Já štafetu rozjíždím, Tep udrží výchozí výbornou pozici a finišmen Karel ještě vylepší naše už tak skvělé umístění.

Startovní pozici jsem si vybral dobrou. Ti lyžaři vepředu šli po startu ještě víc dopředu a my horolezci jsme se pěkně roztáhli po celé trati. Jelo se mi celkem pěkně, zvláště druhé kolo, v kterém jsem dokonce někoho předjel. Kopec v posledním kole jsem už vytrpěl. Prudké sjezdy v té sněhové kaši smíchané se štěrkem a místy se šutry byli technicky náročné, prostě vo hubu. Taky otočka na stadionu nebyla nejlépe vyřešena. Nekteří skončili na zemi, nebo v železné zábraně.

5/9 6/9

Tepovi jsem předával se značnou úlevou a ještě větší lítostí nad jeho údělem. Držel se statečně, ale jeho klasický styl později přecházel v bruslení, navíc se oteplovalo a trať byla horší a horší. Naštěstí nás nevyloučili. A Tep to přežil.

8/9 9/9

Karlovi to jelo výrazně lépe než nám a pěkně si zazávodil. Nakonec finišoval na pěkném 9.místě. Štafet bylo 19.

2/9 3/9

Vyhráli nějaký lyžaři a dostali od horolezecké legendy Oldy Kopala ručně vyrobený Zlatý cepín. V našem týmu zavládla spokojenost, neboť jsme skončili vlastně na 6.místě. První tři štafety se nedaly považovat za horolezecké.

4/9

Děkuji Tepovi že se na to nevykašlal a Karlovi že s námi jel. Tradice je zachráněna, ať žije Zlatý cepín 2009.

7/9
Diskuse Počet příspěvků: 0 Přidat komentář
Nejaktuálnější zprávy
Nejnovější články
Nejčtenější články
Srub na Aljašce
14145 přečtení
Aljaška 2001
3491 přečtení
Do knihovny přibylo
Sumarizace
Zpravodaj: celkem 127 zpráv
nejaktivnější: Miláno (52)
Články: celkem 91 článků
nejaktivnější: Miláno (14)
Knihovna: celkem 119 titulů
nejaktivnější: Pája (kat) (43)